• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER

Półwysep Bałkański jest aktualnie uważany za jeden z najciekawszych części Europy. Pomimo tego, że historia położonych na nim krajów w większości przypadków nie należy do najłatwiejszych – w końcu całkiem niedawno odbyło się tam kilka wojen – to jednak obecnie jest to w stu procentach bezpieczny region który będzie dodatkowo rewelacyjną propozycją dla każdego, kto tylko chce wyjechać na rzeczywiście idealne wakacje.
Bardzo interesującym i równocześnie nieco niedocenianym państwem bałkańskim jest Serbia. Sama jego kultura może być niesamowicie wręcz interesująca, ponieważ Serbowie – tak samo jak Polacy – należą do ludów słowiańskich, przez co nawet w języku którym się posługują usłyszymy bardzo wiele znajomych słów. Równocześnie na Bałkanach od zawsze ścierały się ze sobą różne kultury, co jednak uczyniło z Serbii jeszcze ciekawsze miejsce do zwiedzania. Sama tylko jej stolica, Belgrad, oferuje sporo rewelacyjnych zabytków które bez wątpienia zainteresują każdego pasjonata historii.
Oprócz tego Serbia jest krajem mogącym nam również zaoferować niesamowite krajobrazy, dzięki czemu wakacje tu sprawią każdemu z nas jeszcze więcej przyjemności. Jak najbardziej warto zainteresować się nią nieco więcej, bowiem na pewno jest to kraj godny poznania!
źródło: peterfuss.com.pl, samoyed-info.pl, azs-bydgoszcz.pl, http://www.willsoor.com.pl

Categories: Turystyka

Comments are closed.